Krioterapia jest niezwykle popularnym zabiegiem, który budzi zainteresowanie u coraz większej liczby osób. Jest to zabieg leczenia zimnem, który wspaniale sprawdza się w walce z wszelkimi stanami zapalnymi oraz niwelowaniem różnego rodzaju dolegliwości bólowych. Przyczynia się ona do szybszego przepływu krwi, co doskonale wpływa na regenerację organizmu. Co to jest krioterapia? Na czym polega oraz jak działa? Po szczegółowe informacje warto sięgnąć do poniższego artykułu.
Co to krioterapia?
Krioterapia jest skuteczną metodą w radzeniu sobie z rozmaitymi dolegliwościami bólowymi oraz stanami zapalnymi. Polega ona na oddziaływaniu na konkretne partie ciała lub na całej jego powierzchni zimnem. Co ciekawe, stosowana w zabiegu temperatura sięga nawet -160 stopni Celsjusza. W wyniku tego, kiedy poddajemy się zabiegowi, uruchomione zostają naturalne funkcje obronne organizmu, dzięki czemu może się on w stosunkowo krótkim czasie zregenerować. Krioterapia szczególnie sprawdzi się w momencie, w którym borykamy się z problemami neurologicznymi, reumatologicznymi, ortopedycznymi czy pragniemy pozbyć się żylaków.
Krioterapia – na co pomaga?
Poddanie się krioterapii niesie za sobą wiele korzyści, dlatego warto w nią zainwestować, abyśmy sprawnie mogli poradzić sobie z wieloma uporczywymi dolegliwościami. Przypadłościami, w których dobrze jest zdecydować się na krioterapię, są m.in.: zwichnięcia, ostre oraz przewlekłe choroby stawów, objawy menopauzy, choroby reumatyczne tkanek miękkich, bóle kręgosłupa, przykurcze stawów czy choroby zwyrodnieniowe. Co więcej, krioterapia świetnie wpłynie na nasz organizm, jeśli zmagamy się z cellulitem, chcemy poprawić wygląd skóry, usunąć toksyny z organizmu, wzmocnić odporność, przyspieszyć proces przemiany materii bądź uzyskać lepsze wyniki w trakcie rehabilitacji po wszelkich urazach. Zabieg możemy również stosować w połączeniu z elektrostymulacją, co znacząco przyspieszy proces odchudzania. Więcej danych na temat elektrostymulacji znajduje się pod linkiem https://kriomedica.eu/emslim/.
Krioterapia – jak działa?
Decydując się na wykonanie krioterapii, warto, abyśmy byli przygotowani na poddawanie konkretnych partii lub całego naszego ciała wyjątkowo niskim temperaturom. W czasie trwania zabiegu powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że nasz organizm postawiony będzie w najwyższym stanie gotowości, by przetrwać trudne warunki związane z niezwykle niskimi temperaturami. Możemy poddawać się krioterapii nie tylko w momencie posiadania do tego wskazań. To również doskonały sposób na odnowę biologiczną, z którego korzysta coraz więcej osób. Więcej informacji na temat zabiegu można znaleźć na stronie https://kriomedica.eu/.
Krioterapia – rodzaje zabiegu?
Występują dwa rodzaje krioterapii, które uzależnione są od temperatury, miejsca oraz przebiegu zabiegu. Pierwszy z nich, czyli krioterapia ogólna polega na działaniu niskimi temperaturami na obszar całego ciała. Zabieg przeprowadzany jest w specjalnej kriokomorze, a składa się z trzech istotnych etapów.
Pierwszy z nich polega na przygotowaniu się do zabiegu i oswojeniu z panującą w komorze niską temperaturą sięgającą do -60 stopni Celsjusza. W kolejnym etapie przechodzimy do komory właściwej, w której panuje temperatura na poziomie do 160 stopni Celsjusza. Warto, abyśmy wiedzieli, że w trakcie pierwszej wizyty, pobyt w komorze może potrwać około minuty, a następne mogą zostać wydłużone od 2 do 4 minut. Ostatnim, trzecim etapem jest kriorehabilitacja polegająca na wykonywaniu określonego zestawu ćwiczeń, odbywających się pod okiem wykwalifikowanego rehabilitanta. Jej celem jest pobudzenie stawów, a także rozciągnięcie mięśni.
Drugim rodzajem zabiegu jest krioterapia miejscowa, czyli jak sama nazwa wskazuje, w trakcie jej przeprowadzania działaniu niskich temperatur poddawany jest konkretny obszar ciała. Do jej wykonania potrzebne jest specjalistyczne urządzenia zakończone aplikatorem, z którego paruje ciekły azot. Jego temperatura dochodzi do -150 stopni Celsjusza, co pozwala rehabilitantowi na uzyskanie najlepszych rezultatów.