Gdzie wyjechać na narty z dziećmi za granicę?

 

Ferie spędzone na stoku to dla każdej pociechy wspaniała przygoda. Czy istnieje idealne miejsce, w które warto wybrać się na narty całą rodziną? Zdecydowanie tak, a są to najwyższe góry w Europie, czyli Alpy. Infrastruktura w Alpach włoskich jest doskonale przystosowana do turystów przyjeżdżających tam z całego świata. Ośrodki narciarskie są tutaj na najwyższym możliwym poziomie – wiele z nich posiada szkółki narciarskie, a nawet „przedszkola”, w których pociechy mogą spędzać całe dnie. Świetnie dostosowane trasy, wyciągi, łatwy dostęp do stoków sprawiają, że ośrodki narciarskie w Alpach to prawdziwy raj dla rodzinnych wyjazdów.

Gdzie wyjechać na narty z dziećmi za granicę?

Planując wakacje na stoku, warto wybrać dobrze zlokalizowany ośrodek narciarski, posiadający wszelkie oczekiwane udogodnienia. W szczególności wybierając się na narty z dziećmi za granicę warto zadbać o to, aby w ośrodku były udogodnienia dla najmłodszych. Podczas wyjazdu na narty w Alpy z dziećmi, dobrą lokalizacją może okazać się Courmayeur. Jest to duży, prestiżowy, renomowany ośrodek zlokalizowany u stóp szczytu Mont Blanc. Jest to przepiękne miejsce, w którym panuje typowo alpejska atmosfera. Klimatu dodaje fakt, że starówka miasteczka jest wyłączona z ruchu. Trasy narciarskie dostępne podczas pobytu w ośrodku Courmayeur przeznaczone są w większości dla osób średniozaawansowanych, lecz można też odnaleźć pojedyncze miejsca dla początkujących adeptów narciarstwa. Znajdują się tam także miejsca wyznaczone dla amatorów snowboardu. Innym ośrodkiem, który także doskonale sprawdzi się na rodzinny wyjazd jest Bardonecchia. Zastanawiając się gdzie wyjechać z dziećmi na narty za granicę warto rozważyć to miejsce. Było ono areną zawodów podczas Olimpiady w Turynie. Standard zakwaterowania jest tam nieco wyższy niż w innych regionach Alp włoskich – jest to jeden z dużych atutów tego miejsca. Ośrodek leży też blisko wartych odwiedzenia zabytków i atrakcji turystycznych. W Bardonecchi można korzystać z kompleksu siłowni, a nawet basenu olimpijskiego!

Najważniejsze cechy dobrego ośrodka narciarskiego

Oferta ośrodków narciarskich w Alpach jest bardzo szeroka. Wybór odpowiedniego może być niemałym wyzwaniem. Czym należy się kierować podczas planowania wyjazdu? Przede wszystkim lokalizacją. Warto wybrać miejsce, w które łatwo będzie dojechać samochodem. Dodatkowo należy zorientować się, ile szlaków jest dostępnych w danym ośrodku oraz jaki jest ich poziom trudności. Dla mniej zaawansowanych narciarzy dobrym pomysłem może okazać się wyjazd do mniejszej miejscowości. Mniej popularne miasteczka przyciągają mniejszą ilość turystów. Dzięki temu stoki są mniej zatłoczone, a nauka jazdy na nartach przyjemniejsza i prostsza. Ważne jest też ustalenie dobrego terminu – wyjeżdżając całą rodziną możliwości są zwykle dość mocno ograniczone. Wyjeżdżając w wakacje i ferie ceny są z reguły dość wygórowane, dlatego należy dokładnie sprawdzać cenniki i wykorzystywać wszystkie możliwe zniżki, bilety i karnety ulgowe. W dobrych ośrodkach z reguły znajdują się szkółki narciarskie oraz wypożyczalnie sprzętu. Jest to dobra opcja dla początkujących, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z narciarstwem i nie chcą od razu inwestować dużej sumy w wyposażenie.

Jak spędzać czas poza stokiem narciarskim?

Jednak zastanawiając się, gdzie wyjechać na narty z dziećmi za granicę, warto zastanowić się nad dodatkowymi atrakcjami, które wypełnią czas poza stokiem. Duże ośrodki narciarskie z reguły oferują wiele atrakcji oraz znajdują się w pobliżu miejsc, które warto odwiedzić z pociechami. Dobrym pomysłem będzie odwiedzenie aquaparku bądź parku rozrywki. Podczas wyjazdu na narty w Alpach z dziećmi w Courmayeur, można wypocząć niezwykle aktywnie. Na terenie ośrodka znajdują się między innymi korty tenisowe, lodowisko czy ścianki wspinaczkowe. Dodatkowo można skorzystać z przejażdżki psim zaprzęgiem, która może okazać się wspaniałym, wyjątkowym przeżyciem.

Wyjazd na narty z dziećmi za granicę może być wspaniałą przygodą, jeśli tylko zostanie odpowiednio zaplanowany.