Ile kosztuje najem domu weselnego 2023?

Wesele to wydarzenie, którego organizacja wymaga sporych nakładów finansowych. Warto dobrze zaplanować wydatki, aby końcowe koszty nie nadszarpnęły nadmiernie zasobów naszego portfela.

Jednym z większych wydatków będzie oczywiście zarezerwowanie domu weselnego. Przy czym wiele par nie zdaje sobie sprawy, jakiej ceny się spodziewać. Od czego jest uzależniony koszt wynajęcia domu weselnego w Nadarzynie?

Wynajem domu weselnego w Nadarzynie – jakich kosztów należy się spodziewać?

Organizacja wesela to niemałe przedsięwzięcie zarówno ze względu na konieczność załatwienia wielu spraw, jak i same koszta. Z racji na te drugie wiele młodych par decyduje się na wyprawienie przyjęcia poza miastem, na przykład w domu weselnym w Nadarzynie.

W głównej mierze cena będzie się wahała w zależności od ilości zaproszonych gości. Najczęstszą metodą stosowaną przez właścicieli sal do obliczenia kosztów jest „talerzyk”, czyli kwota za jedną zaproszoną osobę. Często w przypadku dzieci jest ona jednak o połowę niższa. Cena ta może obejmować różny zakres kosztów – w niektórych przypadkach jest to po prostu wynajęcie miejsca oraz catering, a niekiedy dolicza się do niej również dekoracje.

Ile kosztuje „talerzyk” na weselu? Dom weselny, Nadarzyn

Koszt „talerzyka” w domu weselnym w Nadarzynie oraz innych miastach i wsiach będzie się różnił w zależności od tego, jakie wybierzemy menu czy jak obszerne ono będzie. To z kolei jest również uzależnione od długości trwania wesela.

Warto także zwrócić uwagę na to, że nierzadko zdarza się tak, że cena za „talerzyk” wzrośnie w przypadku organizacji małego wesela. Obecnie średnio wynosi od 250 do 450 złotych za osobę. Jeżeli natomiast planujemy poprawiny, zazwyczaj należy się liczyć z kwotą o około połowę niższą niż na właściwej imprezie.

Tort, dekoracje i szwedzki stół – dom weselny, Nadarzyn

Warto wiedzieć, że choć jedzenie dla gości podawane do stołu jest wliczane w cenę “talerzyka”, zazwyczaj nie obejmuje ona tortu czy szwedzkiego stołu. Tutaj również koszt będzie zależny od ilości osób. Jeżeli przewidujemy 100 gości, tort będzie nas kosztował nawet ponad 1000 złotych, podobnie w przypadku szwedzkiego stołu.

Dekoracje to często koszt rzędu kilku tysięcy złotych, jednak w zależności od naszych upodobań i oczekiwań może on wzrosnąć lub zmaleć. Organizując przyjęcie poza miastem, na przykład w domu weselnym w Nadarzynie, możemy liczyć na znacznie atrakcyjniejsze ceny niż w dużych miejscowościach.

O jakich kosztach trzeba jeszcze pamiętać? Dom weselny, Nadarzyn

Planując imprezę w domu weselnym w Nadarzynie lub innym oddalonym od miasta miejscu, trzeba szczególnie wziąć pod uwagę to, ile miejsc parkingowych jest dostępnych i czy wliczają się one w koszt za jednego gościa.

Co więcej, warto mieć na uwadze, że wyznaczając datę wesela poza weekendem, możemy znacznie zaoszczędzić, choć oczywiście wiąże się to z ryzykiem tego, że nie wszyscy goście będą w stanie nam towarzyszyć w ten ważny dzień.

Pamiętajmy, że zaplanowanie budżetu i trzymanie się go to jedna z podstaw udanego wesela!