Jak długo trzymają się sztuczne rzęsy?

Piękne długie rzęsy są marzeniem wielu kobiet, ale niestety nie każda przedstawicielka płci pięknej może pochwalić się naturalnie pięknymi i długimi rzęsami. Na szczęście są sposoby na to, aby uzyskać zniewalający efekt. Można skorzystać z zabiegu przedłużania rzęs lub samodzielnie przykleić sobie sztuczne rzęsy. Osoby, które zastanawiają się nad nim, z pewnością pragną się dowiedzieć, jak długo trzymają się sztuczne rzęsy. Zapraszamy do lektury artykułu!

 

Sztuczne rzęsy, jak długo się trzymają na powiece?

Najczęściej jest tak, że sztuczne rzęsy utrzymują się od 6 do 8 tygodni. Zależy to jednak od pewnych czynników. Duże znaczenie mają w tym przypadku produkty wykorzystane do zabiegu. Co więcej, nie bez znaczenia jest także kwestia związana z utrzymywaniem higieny rzęs. Ponadto wpływa na to także faza wzrostu, w jakiej znajduje się rzęsa. Sztuczne rzęsy powinny trzymać się dopóki nie wypadnie naturalna rzęsa. Czas ten może skrócić wadliwy klej użyty w trakcie zabiegu czy też częste natłuszczanie rzęs. Sprawdź sztuczne rzęsy 3d w zwap.pl.

 

Jak długo trzymają się sztuczne rzęsy, czyli kilka słów o fazach odrastania rzęs?

W procesie odrastania rzęs można wyróżnić 3 fazy, a dokładnie: fazę zwaną ANAGENEM, KATAGENEM i TELOGENEM. Pierwsza z nich to faza związana z intensywnym wzrostem i trwa ona nawet 45 dni. W niej rzęsy są mocne i raczej nie wypadają samoczynnie. Procesem tym najczęściej objętych około 45 procent rzęs znajdujących się na górnej powiece i 15 procent rzęs umieszczonych na dole. Cechą charakterystyczną jest to, że są one krótsze od pozostałych.

 

Kolejna faza to KATAGEN, czyli czas, w którym rzęsy przestają rosnąć. Nie trwa ona długo, ponieważ około 3 tygodni. Elementem wyróżniającym jest też kurczenie się mieszka włosowego. Gdy osiągnie on wystarczający poziom, wówczas przychodzi czas na następną fazę. Ostatnia faza to TELOGEN, czyli tak zwana faza spoczynku. Wówczas rzęsy nie rosną, ale jeszcze nie wypadają. Natomiast, gdy stracą mieszek włosowy, zostają wypchnięte przez nowo wyrastające rzęsy.

 

Dlaczego warto zdecydować się na sztuczne rzęsy?

Sztuczne rzęsy wspaniale podkreślą oprawę oczu. Sprawią, że spojrzenie stanie się bardziej wyraziste. W tym celu bardzo dobrze sprawdzają się kępki rzęs, które prezentują się niezwykle naturalnie. Sztuczne rzęsy nie tylko podkreślą spojrzenie, ale także mogą poprawić rysy i wygląd twarzy. W przypadku sztucznych rzęs nawet nie trzeba robić makijażu, aby cieszyć się fantastycznym efektem. Rzęsy można przedłużyć samodzielnie lub udać się do salonu kosmetycznego i skorzystać z profesjonalnej pomocy.

 

Jak dobrze zaaplikować sztuczne rzęsy, aby wyglądały wspaniale i spełniły oczekiwania właścicielki?

Gdy zdecydujesz się na samodzielną aplikację sztucznych rzęs, powinnaś poznać kilka zasad, które ułatwią ich zakładanie. Najważniejsze jest to, aby dobrać włoski odpowiedniej długości. Dlatego postaw na dwie długości i sprawdź, która w Twoim przypadku będzie najlepsza. Potrzebna jest też wprawa, ale po kilku zabiegach z pewnością ją nabędziesz. Pamiętaj, że w tym, jak i wielu innych sytuacjach praktyka czyni mistrza.

Sztuczne rzęsy, jak długo się trzymają – podsumowanie najważniejszych informacji

 

Sztuczne rzęsy prezentują się naprawdę wspaniale i cudownie podkreślają kobiecą urodę. Dodają pewności siebie w różnych sytuacjach. Dlatego warto się poświęcić i zdecydować się na sztuczne rzęsy. Można to zrobić samodzielnie, ale zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnego salonu kosmetycznego. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wszystko wyjdzie dobrze i będzie tak, jak tego oczekiwałaś. Jak długo utrzymują się sztuczne rzęsy na powiece? Sztuczne rzęsy utrzymują się kilka tygodni w zależności od tego, w jakiej fazie znajdują się naturalne rzęsy. Oznacza to, że wypadają one wtedy, gdy wypadnie naturalna rzęsa. Czas ten mogą skrócić inne czynniki, a mianowicie słaby klej użyty podczas zabiegu, a także brak profesjonalizmu osoby, która wykonała pracę.