Jak wybrać mieszkanie?

Zakup mieszkania to z całą pewnością decyzja na lata, a jej podjęcie wymaga wykonania szeregu różnorodnych analiz i dokonania wielu kluczowych wyborów. Czynników wpływających na ostateczną decyzję może być mnóstwo. Począwszy od  celu zakupu: na potrzeby własne lub inwestycyjnie przez rynek nieruchomości pierwotny albo wtórny, a także od rodzaju finansowania, gotówkowo czy na kredyt. Sam proces zakupu wymaga także dobrego zgrania wielu instytucji i podmiotów takich jak: bank,  dotychczasowy właściciel mieszkania lub deweloper, firma remontowo-budowlana lub przeprowadzkowa. Jak wybrać dogodne mieszkanie?

Kupno mieszkania – na co zwrócić uwagę?

Zapewne niejeden przyszły inwestor zadaje sobie pytanie jak najlepiej wybrać odpowiednie mieszkanie i sprawnie przejść przez cały proces inwestycyjny. Oprócz wyżej wymienionych aspektów, które są kluczowe w początkowej fazie procesu, najistotniejsza jest lokalizacja nieruchomości. To właśnie od położenia mieszkania na poszczególnych kondygnacjach budynku oraz względem struktury geoprzestrzennej danego miasta zależy głównie jego cena. Dobra lokalizacja, czyli bliskość zieleni, sklepów i usług, dobra infrastruktura i komunikacja to także gwarancja dużego zainteresowania wśród potencjalnych najemców.

Co jeszcze warto sprawdzić rozważając kupno mieszkania?

W następnej kolejności na atrakcyjność nieruchomości wpływa standard wykończenia i stan techniczny samego mieszkania, jak również budynku, w którym się znajduje. W przypadku mieszkań z rynku pierwotnego, obie te cechy nieruchomości powinny być na wysokim poziomie. Natomiast w odniesieniu do lokali pochodzących z rynku wtórnego rozbieżności pomiędzy poszczególnymi mieszkaniami mogą być ogromne. Zwykle im niższy standard wykończenia i stan techniczny budynku, tym niższa jest cena rynkowa mieszkania.

W dzisiejszych czasach, gdy każda rodzina dysponuje z reguły minimum jednym samochodem, bardzo ważnym czynnikiem stało się miejsce postojowe. W starszym budownictwie parkingi znajdowały się na zewnątrz, w pobliżu bloku czy kamienicy. Obecnie coraz częściej spotykane są parkingi znajdujące się w podziemnych halach garażowych.

Ponadto warto zwrócić uwagę jakie pomieszczenia przynależne i pomocnicze wchodzą w skład mieszkania. Najogólniej rzecz ujmując, zalicza się do nich przede wszystkim: korytarz, balkon, schody, garderobę, spiżarnię, łazienkę oraz WC. Natomiast do miejsc przynależnych do mieszkania należą piwnica lub komórka lokatorska, garaż i strych.  Wszystkie wchodzące w skład mieszkania oraz przynależne do niego pomieszczenia muszą być wyszczególnione w akcie notarialnym i księdze wieczystej nieruchomości.

Kupno mieszkania od dewelopera – o co pytać?

Od wyboru rodzaju rynku nieruchomości – pierwotnego czy wtórnego – będą zależeć wszystkie wyżej wymienione cechy mieszkania, a także proces inwestycyjny. Zakup lokalu z rynku wtórnego wiąże się zazwyczaj z gorszym ogólnym standardem technicznym nieruchomości, ale także często z niższą, podlegającą negocjacji ceną.

Natomiast o co pytać decydując się na kupno mieszkania od dewelopera? Wszystkie kluczowe kwestie powinny zostać określone w umowie inwestora z deweloperem. Inwestor decydując się na zakup mieszkania z rynku pierwotnego, ma także możliwość wybrania dogodnej lokalizacji, gdyż obecnie powstaje bardzo wiele nowych budynków. Na podstawie dostarczonej dokumentacji projektowej dokonuje się także wyboru konkretnego mieszkania w zależności od położenia względem stron świata, lokalizacji na piętrze, metrażu, dostępności pomieszczeń pomocniczych i przynależnych. Standard techniczny wykończenia lokalu oraz stan techniczny budynku zależy od rodzaju materiałów zastosowanych przez dewelopera oraz jakości wykonanych prac budowlanych i wykończeniowych.

Gwarancję atrakcyjnej lokalizacji zarówno pod względem bliskości centrum miasta, jak również relaksu na łonie natury zapewnia deweloper Eiffage w swojej nowej inwestycji o nazwie http://hb1820.pl/. W swojej ofercie ma on 8-kondygnacyjny budynek przy ulicy Hauke-Bossaka we Wrocławiu. Budynek ten cechuje się nowoczesną architekturą, doskonale wkomponowaną w istniejącą zabudowę historyczną. Dostępnych jest w nim 96 luksusowych apartamentów o zróżnicowanych powierzchniach i usytuowaniu – od 27 do 100 m2. Do apartamentów przynależą miejsca parkingowe w garażu podziemnym.

Jeśli jesteś zainteresowany komfortowym mieszkaniem w urzekającym centrum Wrocławia to jest to zdecydowanie oferta godna Twojej uwagi.