Jak wyłączyć funkcję znajdź mój iPhone – poradnik

Dobrze znana wszystkim użytkownikom iPhone’a funkcja Znajdź mój iPhone jest bardzo przydatna, kiedy zgubimy swój telefon lub zostanie on skradziony, ponieważ w prosty sposób pozwala zlokalizować telefon. Kiedy uruchomimy na urządzeniu funkcję Znajdź mój iPhone, połączy się ono z identyfikatorem ID Apple. Właściciel telefonu może użyć funkcji Znajdź moje urządzenie iPhone, na przykład logując się na iCloud.com na komputerze Mac lub korzystając z aplikacji Znajdź mój iPhone na telefonie lub iPadzie. Funkcja ta pokazuje aktualną lokalizację telefonu na mapie, ale umożliwia też jej zablokowanie, wyczyszczenie zawartości, a nawet przesłanie wiadomości do utraconego telefonu. Zdarza się jednak, że kupujemy używany telefon i nie chcemy, aby poprzedni właściciel mógł go zlokalizować za pomocą tej funkcji. Możesz również chcieć wyłączyć tę funkcję, kiedy sam planujesz sprzedać telefon, wymienić go lub oddać. Niektórym przeszkadza również “poczucie bycia stale obserwowanym”, dlatego zastanawiają się jak wyłączyć lokalizację iPhone, która zabiera im nieco prywatności. Wyłączenie możliwości odnalezienia telefonu może się także przydać, kiedy oddajesz urządzenie do naprawy. Warto zatem dowiedzieć się, jak w prosty sposób wyłączyć funkcję Znajdź mój iPhone.

 

Znajdź mój iPhone – jak wyłączyć aplikację na iPhone lub iPad?

 

  1. Otwórz menu Ustawienia na swoim iPhone.
  2. Kliknij kolejno opcje: [Twoje imię i nazwisko] → Lokalizator.
  3. Wybierz opcję Znajdź mój iPhone, a następnie wyłącz ją.
  4. Wprowadź hasło do konta Apple ID.
  5. Wybierz opcję Wyłącz.

 

To jest najprostszy sposób, aby wyłączyć funkcję Znajdź mój iPhone, możemy z niego skorzystać w każdej chwili, jeśli jesteśmy w posiadaniu telefonu. Zdarza się jednak, że nie możemy skorzystać ze swojego urządzenia, na przykład gdy zostanie zgubiony bądź skradziony – wtedy warto znać drugi sposób na to, jak wyłączyć lokalizację iPhone. Jeżeli będziesz mieć problem z tym by zrobić to samodzielnie, to spróbuj się skontaktować z serwisem https://serwis24.org/.

 

Jak wyłączyć Znajdź mój iPhone na stronie iCloud.com?

 

Korzystając z aplikacji Znajdź moje urządzenie iPhone na stronie iCloud możesz zarówno tymczasowo usunąć swój telefon z listy dostępnych urządzeń, jak i wyłączyć blokadę aktywacji na urządzeniu, które zostało wcześniej oddane lub sprzedane komuś innemu.

 

  1. Wejdź na stronę iCloud na swoim komputerze Mac.
  2. Zaloguj się za pomocą Apple ID i hasła użytego do skonfigurowania urządzenia na potrzeby aplikacji Lokalizator (Znajdź mój iPhone).
  3. Jeśli pojawi się informacja o konieczności wprowadzenia kodu z zaufanego urządzenia, wybierz opcję Znajdź iPhone w sekcji Lub uzyskaj szybki dostęp do…

 

Warto skonfigurować kilka metod weryfikacji tożsamości, na przykład podwójne uwierzytelnianie lub weryfikację dwustopniową na wypadek zgubienia lub kradzieży jednego z urządzeń – dzięki temu nasz telefon będzie bardziej bezpieczny i zwiększy się szansa na skuteczne odnalezienie go.

 

Lokalizacja iPhone – co się stanie, gdy wyłączymy tę funkcję?

 

Aplikacja Znajdź mój iPhone okazuje się bardzo pomocna, jeśli chcemy zlokalizować zgubione lub skradzione urządzenie – dzięki niej możemy zobaczyć swój telefon na mapie, odtworzyć na nim dźwięk lub poszukać go w inny sposób. Dodatkowo włączona lokalizacja w iPhone pozwala nam na Blokadę aktywacji, dzięki czemu możemy skutecznie powstrzymać inne osoby przed korzystaniem z Twojego urządzenia, ale możemy także tę funkcję włączyć, chcąc umożliwić komuś korzystanie z telefonu. Jeśli więc wyłączysz Lokalizator, czyli funkcję Znajdź mój iPhone, nie będziesz mógł wykorzystać tych funkcji, co może utrudnić Ci znalezienie telefonu w nieszczęśliwej sytuacji. Jeśli jednak masz w planach sprzedaż, oddanie, wymianę lub naprawę urządzenia iPhone, warto na wszelki wypadek wiedzieć, jak wyłączyć funkcję Znajdź mój iPhone. Lokalizator pozwala także na znalezienie innych urządzeń Apple, na przykład iPada, komputer Mac czy słuchawki AirPods, co także może okazać się przydatne, jednak również w ich przypadku można go wyłączyć w razie potrzeby. Warto pamiętać, że takie funkcje jak włączona lokalizacja, zależnie od okoliczności, może zarówno wpłynąć pozytywnie na bezpieczeństwo nasze i naszego urządzenia, jak i stanowić potencjalne zagrożenie.