Kwas hialuronowy – jak działa i w jakim celu się go stosuje?

Kwas hialuronowy to jedna z substancji, które naturalnie występującą w naszym organizmie. Ponad 50% zawartości całkowitej jest umiejscowiona w skórze. Kwas hialuronowy znajduje się też w gałce ocznej, płynie łzowym, tkance łącznej, chrząstce szklistej, płynie maziowym stawów oraz dyskach międzykręgowych.

Wraz z upływem czasu oraz przez działanie promieni UV ilość kwasu hialuronowego zaczyna maleć. Z tego powodu coraz powszechniej uzupełnia się niedobory kwasu hialuronowego poprzez dostarczanie formie iniekcji. Kwas ten, który stosuje się w gabinetach medycyny estetycznej, otrzymywany jest za pomocą metody biotechnologicznej z bakterii Streptococcus equi. Jest oczyszczany zgodnie ze wszelkimi światowymi normami. Im czystszy kwas, tym jest bardziej bezpieczny i wyższej jakości.

Jakie właściwości ma kwas hialuronowy?

Ma on przede wszystkim zdolność do wiązania oraz zatrzymywania wody. Tworzy też w skórze coś w rodzaju podłoża, które ma konsystencję żelu. Mogą się z nim łączyć włókna zarówno kolagenu, jak i elastyny. Ponadto posiada zdolność do wypełniania przestrzeni międzykomórkowych, zapewniając tym samym prawidłową aktywność komórek, które należą do układu immunologicznego naszej skóry. Eliminuje też wolne rodniki, a także wspomaga regenerację i gojenie się ran.

Za sprawą korzystania z kwasu hialuronowego skóra jest bardziej sprężysta, elastyczna i wygląda na młodszą. By efekty były zadowalające, warto skorzystać z usług dobrego salonu kosmetycznego. Kwas hialuronowy w Zielonej Górze stosuje wiele salonów, dlatego wybierzmy zaufane miejsce.

Jak działa kwas hialuronowy po wstrzyknięciu w skórę?

Po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego wstrzykniętego w skórę otrzymujemy większą ilość elastyny, włókien kolagenowych, fibroblastów, a także widoczne wygładzenie. Kwas hialuronowy ma bardzo szeroki zakres działania. Z tego powodu używa się go w wielu dziedzinach medycyny, nie tylko estetycznej.

W przypadku medycyny estetycznej używa się kwasu do zabiegów wypełniania bruzd oraz zmarszczek. Do tego przywraca się nim objętość tkanek oraz ujędrniania i odmładza skórę, nie tylko twarzy, ale również szyi oraz rąk. Jest to bezpieczny sposób redukcji zmarszczek, które nie poddają się działaniu toksyny botulinowej. Można z powodzeniem wypełniać bruzdy nosowo-wargowe, czy też lwią zmarszczkę.

Za pomocą kwas hialuronowego jest możliwość wpłynięcia pozytywnie owal twarzy i usunąć pierwsze objawy starzenia. To nie wszystko, ponieważ popularnym zabiegiem jest powiększanie i modelowanie ust przy użyciu kwasu hialuronowego.

Kwas hialuronowy – Zielona Góra – czy to bezpieczne?

Kwasu hialuronowy jest bezpieczny i zawsze użycie go powinna poprzedzać konsultacja lekarska. Nie zapominajmy o przeciwwskazaniach, ponieważ nie powinno się go używać u kobiet w ciąży, podczas karmienia piersią, a także w przypadku niektórych chorób skóry. Nie powinno się też przyjmować leków, które zmniejszają krzepliwość krwi, takich jak aspiryna, czy witamina E.