Wypożyczanie samochodów – jakie auto wynająć i na co zwrócić uwagę?

Wynajem auta z wypożyczalni to niezwykle praktyczne i wygodne rozwiązanie dla osób, które nie posiadają własnego pojazdu, a potrzebują środka transportu na krótki okres. Z usług firm zajmujących się wypożyczaniem aut możesz skorzystać w wielu różnych sytuacjach – podczas wyjazdu na wakacje, weekendowy urlop, a nawet jeśli po prostu potrzebujesz dojechać do miejsca, gdzie kończy się zasięg komunikacji miejskiej i międzymiastowej. Wynajem samochodu to także popularna praktyka związana z uroczystościami takimi jak wesela, a nawet studniówki. Rozwiązanie to cieszy się coraz większą popularnością. Na co zwrócić uwagę podczas wynajmowania samochodu?

Jaki samochód wypożyczyć?

To, jaki samochód wypożyczysz, w dużej mierze zależy od rodzaju planowanego wyjazdu. Jeżeli chcesz udać się na urlop – najważniejsze podczas wyboru modelu samochodu będą jego funkcjonalność i przystępna cena. Wygląd danego pojazdu schodzi tutaj na drugi plan. W przypadku wynajmu samochodu na wesele czy inną imprezę – priorytety wyglądają zupełnie odwrotnie. Jeśli jesteś fanem motoryzacji i pragniesz uświetnić swój wyjątkowy dzień, przemieszczając się wymarzonym modelem samochodu, dobrą decyzją może być wypożyczenie sportowego, luksusowego auta. Ford Mustang zachwyci wszystkich przechodniów i gości obecnych podczas danego wydarzenia. Wypożyczalnia samochodów sportowych i luksusowych Spectrum Cars posiada także specjalną ofertę ślubną, w której zawarte są dekoracje oraz obecność eleganckiego kierowcy!  Nie czekaj, tylko skorzystaj z oferty dostępnej pod adresem https://www.spectrumcars.pl/auto/ford-mustang-gt-v8-5-0-421km-1681/!

Wynajem auta – na co zwrócić uwagę?

A więc planujesz wynajem samochodu. Na co zwrócić uwagę? Pierwszą kwestią jest cennik. Należy go dokładnie przeanalizować, aby nie zaryzykować dodatkowych kosztów. Istnieją sytuacje, kiedy naliczane są dodatkowe opłaty, m.in: przekroczenie dziennego limitu kilometrów, zwrócenie samochodu w stanie, w którym wymaga sprzątania czy czyszczenia. Zdarza się, że dodatkowe opłaty wynikają z planowanej liczby kierowców (większej niż jeden) oraz dotyczą osób posiadających prawo jazdy krócej niż rok lub dwa lata. Koszty z reguły zdecydowanie zwiększają się podczas wyjazdu za granicę oraz jeżeli klient zażyczy sobie dodatkowego wyposażenia – fotelika dziecięcego czy nawigacji.

Ubezpieczenie – jego rodzaj oraz zakres to również niezwykle istotna kwestia, którą należy rozważyć podczas wynajmu samochodu. Oczywiście OC to podstawa – warto jednak zainwestować również w dodatkową polisę, która zabezpieczy Cię finansowo w przypadku wandalizmu czy kradzieży.

Istotną kwestią jest też zaopatrzenie w paliwo. Najbardziej korzystną z opcji jest otrzymanie pełnego baku podczas odbioru samochodu i obowiązek napełnienia go przed zwróceniem auta do wypożyczalni. Dzięki temu klient może nieco zaoszczędzić, wybierając stację benzynową, na której stawki są najkorzystniejsze.

Wynajem auta – na co uważać?

Przed odbiorem samochodu należy koniecznie sprawdzić jego stan – aby nie zapłacić za czyjeś błędy. Początkowy stan auta powinien być zgodny z umową. Wszelkie zadrapania, rysy czy inne nieprawidłowości należy niezwłocznie zgłosić pracownikowi wypożyczalni. Szczególnie podczas wyjazdów wakacyjnych, kiedy otacza Cię urlopowa atmosfera – łatwo przeoczyć niektóre usterki. Dobrym rozwiązaniem może być wykonanie zdjęć pojazdu przed jego odbiorem, aby zyskać dowód, który może przydać się w spornej sytuacji.

Przed udaniem się do wypożyczalni należy pamiętać o zabraniu ze sobą wszystkich niezbędnych dokumentów. Z reguły wymagane jest, aby kierowca miał minimum 21 lub 25 lat oraz posiadał ważne prawo jazdy od dwóch – trzech lat. Zabierz ze sobą dowód osobisty, prawo jazdy i kartę kredytową bądź debetową – z reguły będzie ona niezbędna do podpisania umowy. Większość wypożyczalni wymaga wpłacenia kaucji bądź zabezpieczenia odpowiedniej kwoty na karcie kredytowej. Koniecznie weź to pod uwagę, obliczając koszty wynajmu.

Wypożyczenie samochodu to niezwykle praktyczna opcja. Warto skorzystać z niej podczas wyjazdu na urlop, wyjątkowej uroczystości, a nawet na co dzień. Należy jednak dobrze przemyśleć wybór odpowiedniej firmy i modelu samochodu, zadbać o ubezpieczenie oraz wszelkie niezbędne dokumenty.