Jak stosować patyczki zapachowe w domu?

Aromaterapia posiada niezwykle pozytywny wpływ na samopoczucie. Nic więc dziwnego w tym, że świeczki oraz woski zapachowe cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Ostatnio bardzo modne stały się również patyczki. Zanim jednak zdecydujesz się na ich zakup, powinieneś dowiedzieć się, jak używać tego typu produktów, aby w pomieszczeniu unosił się wyczuwalny aromat. 

Czym są właściwie patyczki zapachowe?

Patyczki zapachowe to nic innego jak pewna forma odświeżacza powietrza. Ich niezaprzeczalnym atutem jest atrakcyjny wygląd. Stanowią zatem świetną alternatywę dla tradycyjnych odświeżaczy w aerozolach, które nie prezentują się zbyt ładnie.

Patyczki powstają z materiałów, które łatwo pochłaniają zapachy. Umieszczone są zazwyczaj w jakimś naczyniu wypełnionym olejkiem. Co ciekawe, im więcej elementów znajduje się w pudełku, tym intensywniejszy wydzielają aromat. Samodzielnie możesz więc zdecydować o tym, jak silnie będzie pachniało Twoje wnętrze.

Na rynku dostępny jest bogaty wybór patyczków, dlatego z dużym prawdopodobieństwem znajdziesz takie, których zapach będzie Ci odpowiadał. 

Patyczki zapachowe – jak używać, aby były efekty?

Jeśli zainteresowały Cię patyczki zapachowe, jak ich używać, aby były efekty? Bardzo prawdopodobne jest to, że zadajesz sobie właśnie to pytanie. Otóż okazuje się, że wystarczy wyjąć elementy z opakowania, a następnie umieścić je w naczyniu wypełnionym olejkiem. Na wierzchu opakowania znajduje się zazwyczaj szczegółowa instrukcja postępowania, z której możesz skorzystać w razie potrzeby. W zdecydowanej większości przypadków okazuje się to jednak zbędne.

Jeśli nie chcesz, aby zapach był zbyt silny, umieść w naczyniu połowę patyczków. Jeżeli okaże się, że woń nie jest wyczuwalna, możesz dołożyć resztę. Wszystko zależy zatem od Twoich osobistych preferencji.

Co ciekawe, patyczki zapachowe mogą skutecznie odświeżać powietrze nawet do 60 dni. Nie zdziw się jednak, jeśli po kilku tygodniach będą uwalniały subtelniejszy zapach niż na początku. Jeżeli całkowicie przestaniesz go wyczuwać, oznacza to, że przyszła pora na zakupienie nowych patyczków. Kto wie, może tym razem zdecydujesz się na inny zapach?

Gdzie umieścić patyczki zapachowe?

Zapewne zastanawiasz się nie tylko nad tym, jak używać patyczków zapachowych, ale i nad tym, gdzie je umieścić. Na szczęście taka forma odświeżacza powietrza będzie dobrym wyborem do większości pomieszczeń. Patyczki zapachowe z powodzeniem warto umieścić w łazience, jak również w salonie czy sypialni. Będą nie tylko funkcjonalne, ale i atrakcyjne wizualnie. Mogą zatem stanowić prawdziwą ozdobę wnętrza.

Jedynym pomieszczeniem, w którym raczej nie powinieneś umieszczać patyczków zapachowych, jest pokój małego dziecka. Maluchy mają bowiem różne pomysły, zwłaszcza gdy przebywają przez jakiś czas same. Lepiej byłoby zaś, gdyby Twoja pociecha nie podjęła próby wypicia olejku zapachowego, który znajduje się w naczyniu z patyczkami.

Zastanów się także nad tym, czy patyczki są dobrym wyborem do kuchni. W tym pomieszczeniu unosi się zazwyczaj wiele różnych zapachów, zwłaszcza w trakcie przygotowywania posiłków. Może się zatem okazać, że woń uwalniana przez patyczki nie będzie w ogóle wyczuwalna. Większość ludzi nie chce zaś wydawać swoich pieniędzy na rozwiązania, które nie działają.

Jaki zapach patyczków wybrać?

Na pytanie o to, jaki zapach patyczków wybrać, powinieneś odpowiedzieć sobie samodzielnie. Nikt nie zna bowiem Twojego gustu tak dobrze, jak Ty sam. Jeżeli lubisz otaczać się lekkimi i świeżymi aromatami, do gustu może przypaść Ci odświeżacz powietrza wydzielający woń owoców cytrusowych. Jeśli jednak preferujesz nieco cięższe, drzewne aromaty, prawdopodobnie spodobają Ci się patyczki zanurzone w olejku z drzewa cedrowego.

Jeżeli patyczki mają znajdować się w pomieszczeniu, z którego korzysta na co dzień kilkoro domowników, istotne jest, aby zapach nikogo nie drażnił. Dobrze byłoby zatem, gdybyś porozmawiał ze swoimi bliskimi na temat tego, jakie aromaty są dla nich nie do zaakceptowania. Głupio byłoby przecież pokłócić się o odświeżacz powietrza.