Okulary Ana Hickmann – czy są warte swojej ceny?

Zastanawiasz się jak dobrać oprawki do kształtu swojej twarzy? A może ciekawi Cię czy oprawki znanych marek są warte swojej ceny? Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł, a pomożemy Ci w nim podjąć właściwą decyzję i odpowiemy na Twoje pytania!

Popularność okularów 

Jeszcze kilkanaście lat temu, wiele osób, które były zmuszone nosić okulary korekcyjne – były ofiarami wielu nieprzychylnych komentarzy ze strony swoich rówieśników, które tyczyły się oczywiście wyglądu. Dzisiaj sytuacja ta zmieniła się diametralnie. Okulary wcale nie są postrzegane już negatywnie pod kątem wyglądu, a dla wielu osób są one atrakcyjnym dodatkiem do codziennych stylizacji. Co więcej, sytuacja zmieniła się na tyle mocno, że na noszenie okularów decydują się nawet osoby, które nie mają kompletnie żadnej wady wzroku! W takich sytuacji kupują oni tak zwane zerówki, a więc okulary przeznaczone dla osób bez konkretnej wady wzroku. Okulary potrafią całkowicie odmienić nasz wygląd. W zależności od tego, jakie wybierzemy oprawki możemy zdecydować się na elegancki, bądź na przykład sportowy dodatek do codziennych stylizacji. 

Jak dobrać oprawki okularów do kształtu swojej twarzy? 

Wybór okularów do różnych kształtów twarzy może być dość trudny, zwłaszcza przy tak wielu różnych kształtach oprawek dostępnych na rynku. O wyborze idealnej oprawki decyduje wiele czynników. Jeśli masz okrągłą twarz, odpowiednie oprawki znajdziesz w modelach prostokątnych i kanciastych. Podobnie, jeśli masz prostokątną twarz, okulary z owalnymi lub lekko zaokrąglonymi oprawkami będą dla Ciebie prawdziwym hitem. Idąc do optyka w celu poszukiwań idealnych oprawek – warto zabrać ze sobą kogoś bliskiego. Dzięki temu ta osoba będzie nam mogła szczerze doradzić pod kątem tego, jakie oprawki będą do nas pasować najmocniej. Oczywiście w tej sytuacji możemy również liczyć na doradztwo pracowników danego salonu optycznego. Należy również pamiętać, że osoby z dużą wadą wzroku nie mogą zdecydować się na każdy rodzaj oprawek. Z pewnością odpadają te z nich, które są bardzo cienkie i zwyczajnie nie obejmą szerokości szkła korekcyjnego. Z porad, które warto zapamiętać, można wyróżnić na przykład:

  • twarz nie powinna być o wiele szersza od najszerszego punktu samych okularów
  • oprawki i okulary, które wybierzemy nie mogą optycznie zwiększać naszej twarzy
  • oprawki, które zamierzamy wybrać nie powinny zakrywać naszych brwi
  • okulary nie powinny dotykać policzków, podczas tego, kiedy się śmiejemy

Czy warto postawić na oprawki premium?

Szczególnie damskie oprawki wymagają wiele czasu na przemyślenia. W końcu każda kobieta chce czuć się piękna, więc okulary muszą nam się podobać i w pełni do nas pasować. Odkąd je kupimy, każdego dnia musimy liczyć się z opinią naszych znajomych czy np. współpracowników z biura. Oprawki do okularów należy dobierać zgodnie z osobistymi preferencjami. W tym przypadku nie patrzmy na to, co jest modne u innych, ale skupmy się na osiągnięciu celu, który sobie wyznaczyliśmy i na swoich własnych odczuciach. Co ciekawe, wiele salonów optycznych posiada w swojej ofercie również oprawki od marek premium, których zakup najczęściej wiąże się z podwyższoną ceną. Zastanawiasz się, czy warto w tym przypadku dopłacić? Decydując się na takie rozwiązanie, otrzymujesz okulary z logo znanej na całym świecie firmy. Ponadto markowe oprawki okularowe często wyróżniają się trwałością i jakością wykonania i mogą nam służyć przez wiele najbliższych lat. Oprawki Ana Hickmann to kolekcja okularów stworzona z myślą o nowoczesnych i eleganckich kobietach, które cenią sobie minimalizm w ciekawej i oryginalnej formie. W ofercie tej kolekcji  znajdziesz wiele oprawek premium, zaprojektowanych przez Anę Hickmann – brazylijską supermodelkę, prezenterkę telewizyjną i przede wszystkim bizneswoman, która odniosła wiele sukcesów w biznesie. Okulary Ana Hickmann to idealna propozycja dla kobiet, które chcą wyglądać elegancko przez cały dzień, niezależnie od tego, czy spędzają go w domu, czy na spotkaniu biznesowym.