Wapno nawozowe węglanowe – dlaczego warto?

W Polsce występuje przeważająca ilość gleb o odczynie kwaśnym. Z kolei większość powszechnie uprawianych zbóż czy warzyw wymaga odczynu zasadowego. W tym właśnie celu stosuje się wapno nawozowe węglanowe, które znacznie poprawia wzrost roślin oraz pomaga im w przyswajaniu niezbędnych składników mineralnych. Ponadto wapno wzmacnia plony i pozwala walczyć im z najczęściej spotykanymi chorobami zarówno bakteryjnymi, jak i grzybicznymi. Warto więc postawić na sprawdzone wapno nawozowe węglanowe, dzięki któremu rolnik będzie mógł uzyskać lepsze i większe plony.

Wiele osób może zastanawiać się również, kiedy stosować wapno na swoim polu. Wapnowanie najlepiej jest przeprowadzić po zbiorach, późnym latem lub jesienią. Zimą bowiem wapno przyswaja się najlepiej. Przez cały ten okres w glebie będą zachodziły procesy chemiczne, które spowodują odkwaszenie ziemi. Należy jednak zauważyć, że wapno przyswaja się wolniej, gdy zima jest sucha i mroźna. Jednak tak przygotowane pole będzie gotowe do siewu, sadzenia oraz nawożenia w kolejnym roku.

Wapno nawozowe węglanowe — postaw na sprawdzone produkty

Firma Industria już od wielu lat dostarcza swoim klientom najwyższej jakości wapno nawozowe węglanowe. Pochodzi ono z najlepszych kopalni wapna w Polsce, co gwarantuje ich wysoką jakość oraz skuteczność. Ponadto każda partia jest dokładnie przebadana. Zależy nam bowiem, aby klient otrzymał najlepszej jakości produkt, który z pewnością spełni jego oczekiwania. Wapno dostępne w naszym sklepie to produkt, który z pewnością przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym konsumentom.

Wapno nawozowe z magnezem — najlepsza jakość

Kwaśna gleba to bardzo często spotykany problem, szczególnie w Polsce. Ma to uwarunkowanie geologiczne. Już tysiące lat temu lodowce w czasie epoki lodowcowej przyniosły do naszego kraju skały o kwaśnym odczynie. Nic więc dziwnego, że to właśnie one występują u nas w największej ilości. Aby więc podnieść odczyn ziemi, warto postawić na sprawdzone rozwiązanie, jakim jest wapno nawozowe węglanowe. Dzięki naszym sprawdzonym produktom będzie można zwiększyć zasadowość gleby i tym samym poprawić stan roślin.

Ważne jest, aby pamiętać, że wapnowanie musi być przeprowadzane regularnie. Na glebach lekkich powinno ono być wykonywane co dwa lata, natomiast na tych cięższych co cztery. Jest to uwarunkowane tym, że z ziemi lekkiej, sypkiej, składniki mineralne są wypłukiwane dużo szybciej, niż z gleb ciężkich, twardych. Pamiętając o tych zasadach można być pewnym, że plony będą zawsze silne i zdrowe.

Wapno nawozowe węglanowe — dlaczego my?

W ciągu ostatnich lat z szerokiej oferty sklepu Industria skorzystało już wielu rolników, którzy poszukiwali sprawdzonych, jakościowych produktów. Potwierdzają to liczne opinie zadowolonych klientów. Dlaczego jeszcze warto sięgnąć po wapno nawozowe węglanowe? Cena produktów dostępnych w naszym sklepie jest bardzo korzystna i konkurencyjna. Ponadto całkowicie odpowiada ona najwyższej jakości naszych produktów.