Lwia zmarszczka – jak się pozbyć?

Lwa zmarszczka jest jednym z rodzajów zmarszczek mimicznych, która powstaje na skutek dużej (często nadmiernej) aktywności danych mięśni mimicznych twarzy. Na jej powstanie ma wpływ m.in. ściąganie brwi do środka czoła czy grymasy wykonywane podczas złości. Na skutek częstego rozciągania i marszczenia skóry na jej powierzchni powstaje charakterystyczne załamanie, określane jako lwia zmarszczka.

Jak powstaje lwia zmarszczka?

Ten rodzaj zmarszczek rzadko występuje u osób młodych, natomiast pierwsze oznaki lwiej zmarszczki mogą pojawić się w okresie od 30. do 35. roku życia. Związany jest z procesem starzenia się skóry i brakiem dostatecznej ilości kolagenu, którego komórki z każdym rokiem życia wytwarzają coraz mniej. Na jej pojawienie się mają wpływ także tryb życia, stres oraz używki. Może pojawić się niezależnie od płci, dotykając zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Lwia zmarszczka – jak się pozbyć?

Pozbycie się zmarszczki naturalnymi sposobami może być zarówno czasochłonne, jak i nie zawsze przynosić pożądane efekty. Z tego powodu odpowiednie nawyki warto wcielić w życie od samego początku, czyli jak najszybciej, gdy pojawią się pierwsze załamania świadczące o pojawianiu się lwiej zmarszczki.

Kluczowe znaczenie ma w tym przypadku pielęgnacja. Ważne jest, aby codziennie intensywnie nawilżać skórę zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Kremy intensywnie nawilżające oraz duża ilość wypijanej wody przywrócą jej jędrność, a także elastyczność.

Należy pamiętać także o ochronie skóry przed promieniami UV, które znacznie przyspieszają powstawanie zmarszczek. Do codziennej pielęgnacji warto włączyć także ćwiczenia jogi twarzy lub face fitness, rozluźniające napięte mięśnie.

Jednak jeśli lwia zmarszczka jest głęboka i pojawiła się jakiś czas temu, naturalne sposoby mogą ją ewentualnie zmniejszyć, a nie całkowicie zlikwidować. A to dla sporej grupy niedostateczny efekt. Wówczas wiele kobiet zadaje sobie pytanie, jak zlikwidować lwią zmarszczkę i z jakich profesjonalnych zabiegów skorzystać?

Lwia zmarszczka – jak się jej pozbyć? Najpopularniejsze zabiegi

Gabinety kosmetyczne oraz kliniki medycyny estetycznej oferują szereg zabiegów spłycających lwią zmarszczkę. Regularnie wykonywane (etapami, w kilku seriach) pozwolą pozbyć się nieestetycznego zagłębienia. Wśród nich widnieją:

  • zabiegi przy wykorzystaniu peelingów medycznych, które w kontrolowany sposób złuszczają naskórek i zwiększają wchłanialność substancji aktywnych w głąb skóry. Regularnie wykonywane prowadzą do spłycenia zmarszczek, ujędrniają cerę oraz poprawiają jej mikrokrążenie;
  • zabieg mezoterapii mikroigłowej i nanoigłowej, które wykonuje m.in. https://jetsetclinic.pl/. W jego trakcie przebudowie ulega struktura skóry, przez co zmarszczki stają się coraz płytsze;
  • radiofrekwencja mikroigłowa, która skutecznie i szybko zagęszcza, ujędrnia oraz wygładza skórę;
  • lifting wolumetryczny, czyli wypełnianie zmarszczek – polega na użyciu kwasu hialuronowego. Pozwala on na uzupełnienie defektu związanego z pojawieniem się lwiej zmarszczki a efekt utrzymuje się od 18 do 25 miesięcy.