Zakręcarki

Zakręcarki przemysłowe są niesłychanie ważnym elementem ciągu technologicznego. To właśnie dzięki tym urządzeniom zyskujemy 100% pewność, że opakowania zostały bardzo starannie zamknięte i zabezpieczone.

 

Uniwersalne zakręcarki przemysłowe 

W dzisiejszych czasach godne polecenia są przede wszystkim uniwersalne zakręcarki automatyczne, które pozwalają na zakręcenie praktycznie każdego typu nakrętki oraz kształtu opakowania. Niezawodne zakręcarki do butelek i słoików przeznaczone są tak naprawdę do opakowań o dowolnym kształcie. Uniwersalne zakręcarki mogą być wykorzystane między innymi do zakręcania nie tylko nakrętek zwykłych, ale również tych z kołnierzem, które cieszą się obecnie bardzo dużym zainteresowaniem i wiele osób korzysta z ich dobrodziejstwa.

Zakrętarki półautomatyczne

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się również profesjonalne zakrętarki półautomatyczne, które przeznaczone są do zakręcania nakrętek o kształcie stożkowym i walcowym. Półautomatyczne zakrętarki przemysłowe mogą być wykorzystywane także do zakręcania nakrętek na szyjki butelek, słoików i kanistrów. Nakrętki i opakowania mogą być wykonane z różnorodnych tworzyw. Zakrętarki półautomatyczne to maszyny bardzo proste i intuicyjne w obsłudze. Urządzenia tego typu charakteryzują się solidnością, trwałością i bezawaryjnością.

Jakie zadania spełniają zakrętarki?

Zakrętarki przemysłowe, identycznie jak wiele innych maszyn pakujących, bardzo sprawnie udoskonalają pracę wili rozlewniczych. Godne polecenia są przede wszystkim zakrętarki rotacyjne, które mogą pochwalić się nawet kilka razy większą wydajnością niż tradycyjne zakrętarki głowicowe. Nowoczesne zakrętarki przemysłowe to doskonała propozycja nie tylko dla dużych firm korporacyjnych, ale również dla niewielkich przedsiębiorstw, które chcą podnieść efektywność linii produkcyjnej i poprawić całość pracy danego zakładu. Warto wspomnieć również i o tym, że nowoczesne zakręcarki mogą być dodatkowo wyposażone w różnorodne głowice, które bez żadnego większego problemu można dopasować praktycznie do każdego opakowania.